Okolí Solenic

Co nabízíme

Krásné prostředí

Solenice se nachází v okolí Orlické přehrady, přímo pod jejím výtokem. Resort je umístěn hned u prvního meandru Vltavy, podél kterého se můžete vydat na procházku po asfaltové cestě. Pokud se rozhodnete pokračovat, dostanete se k vyhlídce Solenická Podkova, odkud budete mít celý meandr jako na dlani.

Na opačné straně pak dorazíte k samotné údolní nádrži, kde můžete podnikat časově náročnější výlety. Vyrazit se dá na rozhlednu Milada, krásné jsou ale i plavby výletní lodí na zámek Orlík nad Vltavou nebo hrad Zvíkov. Vyjížďku autem nebo na kole můžete naplánovat také na vyhlídky do Albertových skal.

 

Komunitní bydlení

Člověk je tvor společenský a samotnému mu bývá smutno. Je příjemné moci prožívat radosti, strasti, ale i vzpomínky s dalšími lidmi. Společenská místnost bude sloužit pro obohacení nejen kulturního života. Počítá se také s besedami s místními politiky nebo třeba videodiskotékami.

Nově nabytá přátelství se dají prohlubovat na společných výletech nebo jen v samotném okolí resortu. V areálu bude funkční menší knihovna, recepce bude mít k dispozici sladké zákusky dovezené z místní cukrárny. A když se pokazí počasí, v kulturním sále lze společně sledovat oblíbené seriály či sportovní utkání.

 

Služby pro rezidenty

V pokročilejším věku se musí počítat se zdravotními komplikacemi. Pokud nastane nenadálá situace, může rezident přivolat pomoc jediným stisknutím tlačítka na svém ovladači. Recepční v případě nouze poskytne první pomoc nebo zavolá sanitku.

Recepční pomáhá rezidentům ale i v jiných oblastech. Může zajišťovat stravu (snídaně, obědy, večeře), pomůže zprostředkovat kontakt na charitu či palitativní péči, pomáhá organizovat výlety za kulturou a památkami a akce ve společenském sále.

V případě zájmu lze za příplatek zařídit také úklid a údržbu domácnosti, nákupy a pochůzky včetně nákupu léků, praní a žehlení ložního prádla, doprovod k lékaři, do kadeřnictví, na pedikúru nebo zajistí dopravu.

 

Občanská vybavenost

Zubní i praktický lékař sídlí přímo v Solenici. Kdybyste potřebovali komplexnější lékařské vyšetření, v Příbrami (22 km) je oblastní nemocnice. Do města jezdí přímý autobus 40 minut, autem trvá cesta necelou půlhodinu. Cesta do Prahy zabere necelou hodinu, autobusem (přímý spoj jednou denně) necelou hodinu a půl.

Většinu záležitostí ale budete moci vyřídit přímo v místě svého bydliště. Pošta je v obci, takže pro důchod nemusíte nikam daleko a praktický lékař je vzdálený od resortu několik stovek metrů, stejně tak dentista. V samoobsluze coop seženete potraviny i drogistické zboží. A pokud dostanete chuť zajít si do restaurace, v penzionu Kaskáda (cca 150 m od resortu), vaří celý den hotovky i minutky.